„Interpretacja indywidualna po wyroku Sądu – stanowisko prawidłowe” – napisał Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej w rozstrzygnięciu uzyskanym dla naszego Klienta – programisty.
Po dwuletniej batalii z Organem Interpretacyjnym – w ramach której Fiskus cofnął skargę kasacyjną od korzystanego dla Klienta wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Poznaniu – FINALNIE nasz Klient przeczytał podsumowanie 40-stronicowego rozstrzygnięcia o następującej treści:
„Dochód ze zbycia prawa autorskiego do oprogramowania komputerowego lub jego części stanowił Pana kwalifikowany dochód z kwalifikowanego prawa własności intelektualnej w rozumieniu art. 30ca ust. 7 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych proporcjonalnie do Pana udziału w zysku Spółki – w okresie od momentu powstania Spółki (…) do (…) (tj. dnia poprzedzającego uzyskanie przez Spółkę statusu podatnika podatku dochodowego od osób prawnych). Zatem mógł Pan skorzystać z preferencyjnej stawki opodatkowania 5% do dochodu z kwalifikowanych praw własności intelektualnej opisanej w art. 30ca (i następne) ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, a tym samym będzie Pan uprawniony do złożenia skutecznego wniosku o stwierdzenie nadpłaty.”
CEL osiągnięty! Zamiast 19% podatku dochodowego Klient ostatecznie zapłaci 5%! Legalna optymalizacja rozliczeń programisty osiągnięta z wykorzystaniem ustawowej preferencji podatkowej.